Svet.SlajderЕвропа

Украина: Или членство во НАТО или нуклеарно оружје

Украина предупреди дека размислува да се стекне со нуклеарно оружје за да ја зајакне својата воена позиција во конфронтацијата со Русија, ако НАТО не го прифати нејзиното барање за членство во западниот сојуз, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close