Svet.SlajderЕвропа

Украина донесе ракетен систем Бук на границата со Русија

Вооружените сили на Украина спроведоа вежби на границата со Крим користејќи ракетни системи „Бук“, соопшти украинското Министерство за одбрана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close