ЕвропаЕвропа.Портал

Украина бара консултации со ЕУ и Германија за „Северен поток 2“

Украина започна официјални консултации со Европската унија и Германија за „Северен поток 2“, изјави министерот за надворешни работи Дмитро Кулеба, нагласувајќи го уште повеќе спротивставувањето на Киев на гасоводот, за кој тврди дека претставува закана за европската безбедност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close