ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Украина ја зајакнува обраната со турски дронови и бродови

Украина планира да купи уште турски беспилотни летала (УАВ), како и турски воени бродови од типот корвета, со цел да ја зајакне својата морнарица во Црно и Азовско Море, соопшти денеска турското Претседателство на наменската индустрија (ССБ)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close