Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Украдени пари од манастирот „Св Димитрија“ кај Велес

Непознат сторител ноќта меѓу 24 и 25 февруари извршил кражба во црквата во манастирот „Св. Димитрија“ во Велес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close