0_Македонија.ПорталОпштествоСостојба на патиштата

Укината забраната за тешки товарни возила на Тетово – Попова Шапка

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Тетово - Попова Шапка е укината претпладнево во 11:30 часот,  информираат од ЈП „Македонија пат“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close