0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Маврово – Дебар

Во 19:00 часот e укината забраната за движење за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово - Дебар, соопшти АМСМ.

Скопје, 7 март 2020 (МИА) – Во 19:00 часот e укината забраната за движење за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар, соопшти АМСМ.

Забраната за движење на тешки товарни возила на овој патен правец беше воведена од 17:00 часот. вг/

Back to top button
Close
Close