0_Македонија.ПорталОпштество

Укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патот Струга-Дебар

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга-Дебар е укината, информира денеска Автомото сојузот на Македонија. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close