0_Македонија.ПорталОпштество

Укината забраната за камиони на Плетвар

Сообраќајот за тешки тешки товарни возила на планинскиот премин Плетвар е нормализиран, информираат од АМСМ.

Скопје, 1 април 2020 (МИА) – Сообраќајот за тешки тешки товарни возила на планинскиот премин Плетвар е нормализиран, информираат од АМСМ.

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила поради интензивни врнежи од снег, утрово во 10:45 часот е воведена на патниот правец Кичево – Охрид преку планинскиот превој Пресека, а од шест часот и на планинскиот премин Стража. дма/скс/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close