0_Македонија.ПорталОпштество

Укината забраната за камиони на патот Гостивар – Стража, воведена на планинскиот премин Барбарос

Од 17:00 часот попладнево воведена е забрана за тешки товарни возила планинскиот премин Барбарос, соопшти АМСМ.

Скопје, 1 април 2020 (МИА) – Од 17:00 часот попладнево воведена е забрана за тешки товарни возила планинскиот премин Барбарос, соопшти АМСМ.

Според АМСМ, од 16:45 часот е укината забраната за камиони на магистралниот пат Гостивар – Стража. мч/са/

Back to top button
Close
Close