0_Македонија.ПорталОпштество

Укината забраната за камиони на Барбарос

Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на планинскиот премин Барбарос.

Скопје, 1 април 2020 (МИА) – Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на планинскиот премин Барбарос.

Како што информира АМСМ, сообраќајот на Барбарос е нормализиран од 14:15 часот. вј/скс/

 

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close