Состојба на патиштата

Укината забраната за движење тешки товарни возила на Стража

Во 06:50 часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража, соопшти АМСМ.

Скопје, 8 март 2020 (МИА) – Во 06:50 часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража, соопшти АМСМ.

Забраната беше воведена во 02:30 часот за движење за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража и на патниот правец крак Маврово – Дебар. нд/

Back to top button
Close
Close