0_Web_АктуелноСервисни информацииСостојба на патиштата

Укината забраната за движење на тешки моторни возила на патот Крива Паланка – ГП „Деве Баир“

Забраната за движење на тешки моторни возила на патниот правец Крива Паланка - граничен премин Деве Баир се укинува, соопшти ЈП „Македонија пат“.

Скопје, 26 јануари 2021 (МИА) – Забраната за движење на тешки моторни возила на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир е укината, соопшти ЈП „Македонија пат“.

Забраната беше воведена поради интензивни врнежи од снег. ки/сп/

 

 

Таг
Back to top button
Close
Close