Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ѓукиќ: Нападот на Каракачанов за српскиот јазик во С.Македонија остана без одговор од Србија

По критиката на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов на изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев за отварање на Српски културен центар во Скопје и повторното воведување на српски јазик во образовниот систем во Северна Македонија, во Србија не престануваат коментарите и критиките, но само во медимите, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close