Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Ѓукановиќ: Српскиот хегемонизам сака да го смени европскиот идентитет на Црна Гора

Хибридната војна што се разгоре во Црна Гора во 2020 година не беше креирана против нас. Всушност, тоа беше војна против Европа и НАТО. Црна Гора се заштити колку што можеше и дури и повеќе отколку што можеше, особено со оглед на тоа кои беа нејзините противници во непосредното соседство и пошироко, изјави претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ во интервју за весникот Побједа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close