БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Ѓукановиќ: Односите помеѓу Црна Гора и Турција се пријателски

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ по средбата со турскиот колега Реџеп Тајип Ердоган во Цетиње изјави дека односите помеѓу двете земји се пријателски

Back to top button
Close
Close