ЕвропаСвет.Слајдер

Украина ја продолжи вонредната состојба до 1 октомври

Украина денеска ја продолжи вонредната состојба со што им се дозволува на регионалните власти да воведат дополнителни ограничувачки мерки до 1 октомври, со цел да се запре брзото ширење на делта сојот на коронавирусот, изјави премиерот Денис Шмигал

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close