0_Sport,PortalBasketbollRezultatetSport.Slajder

Uins Karter u ngjit në pozitën e 19-të sipas numrit të pikëve të shënuara në NBA

Basketbollisti i Atlantës, Uins Karter i shënoi tri pikë mbrëmë në fitoren e ekipit të tij mbi Los-Anxhelos klipers. Tani veterani i ka 25.614 pikë me ç'rast u ngjit në pozitën e 19 në listën e shënuesve të ligës NBA, duke e lënë pas vetes Aleks Inglish i cili i ka 25.613.

Atlanta, 23 janar 2020 (MIA) – Basketbollisti i Atlantës, Uins Karter i shënoi tri pikë mbrëmë në fitoren e ekipit të tij mbi Los-Anxhelos klipers. Tani veterani i ka 25.614 pikë me ç’rast u ngjit në pozitën e 19 në listën e shënuesve të ligës NBA, duke e lënë pas vetes Aleks Inglish i cili i ka 25.613.

Prej lojtarëve aktual në NBA, vetëm Karmelo Entoni (20.037) dhe Lebron Xhejms (33.599) janë para Karterit.

Në karrierën e tij, Karter ka luajtur edhe për Sakramenton, Memfisin, Dallasin, Feniksin, Orlandon, Nju-Xhersin dhe Toronton. shk/

Таг
Back to top button
Close
Close