0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Uilson: Kejn nuk do të luajë në Kampionatin Evropian

Kirurgu i njohur Kris Uilson deklaroi se sulmuesi i Totenhemit, Hari Kejn do të kthehet në fushat e gjelbra jo më herët se sezonin e ardhshëm dhe nuk do të luajë në Kampionatin Evropian.

Londër, 17 janar 2020 (MIA) – Kirurgu i njohur Kris Uilson deklaroi se sulmuesi i Totenhemit, Hari Kejn do të kthehet në fushat e gjelbra jo më herët se sezonin e ardhshëm dhe nuk do të luajë në Kampionatin Evropian.

Kapiteni i Anglisë iu nënshtrua intervenimit kirurgjik pas lëndimit në kofshën e majtë. Kjo ka ndodhur në ndeshjen kundër Sauthemptonit më 1 janar.

Pas operacionit, nga Totenhemi publikuan se Kejn do të vazhdojë me stërvitje në prill. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close