0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

УХМР: Зголемен водостојот на реките, можни локални излевања

Врнежите во текот на иаминатите 24 часа предизвикаа зголемување на водостојот на реките низ земјава, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close