0_Македонија.ПорталОпштество

УХМР: Попладне во планинските подрачја пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне беше сончево со мала до умерена облачност, со слаб до умерен ветер од северозападен, а во западните делови засилен ветер од западен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја.

Back to top button
Close
Close