0_Македонија.ПорталОпштество

УХМР: Од вторник пониски температури, дожд и снег

Пониски температури, дожд и снег, најавува Управата за хидрометеоролошки работи од вторник следната недела.

Скопје 1 февруари 2020 (МИА) – Пониски температури, дожд и снег, најавува Управата за хидрометеоролошки работи од вторник следната недела.

Од УХМР денеска соопштија дека стабилното време со релативно високи температури за овој период од годината ќе се задржи до вторник кога кон крајот на денот  ќе настапи промена со зголемување на облачноста, засилен ветер и значително опаѓање на температурата. Во текот на ноќта кон среда и в среда во пониските места ќе има врнежи од дожд и снег, а на планините и повисоките места од снег.лв/

Back to top button
Close
Close