0_Македонија.ПорталОпштество

УХМР најавува снежна покривка во поголемиот дел од државата

Во попладневните часови ни претстојат врнежи од снег,кои во вечерните часови ќе се прошират насекаде, со тоа што во западните делови од земјата ќе бидат позастапени и пообилни, а на јужните подрачја ќе има врнежи и од дожд.

Back to top button
Close
Close