0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

УХМР најавува нов бран врнежи и зголемување на речните водостои

До крајот на денот и за време на ноќта се очекува нов бран врнежи да ја зафати земјава. УХМР најавува пообилни врнежи во западните делови, каде прогнозира дека е можно да наврнат и над 30 литри на метар квадратен дожд.

Back to top button
Close
Close