0_Македонија.ПорталМКДОпштество

УХМР: До крајот на денов наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Времето до крајот на денов наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во вечерните часови врнежите насекаде ќе престанат, а во текот на ноќта облачноста ќе се намалува, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Back to top button
Close
Close