Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Угостителите во Холандија ја тужат Владата поради мерките

Националното здружение на ресторани и угостителски компании во Холандија денеска соопшти дека ќе ја тужи холандската држава со цел да ги укине рестриктивните мерки, за кои постои стравување дека ќе доведат до многу банкроти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close