Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Угостителите доставиле барање до Владата за присуство на состанокот со стопанските комори

Прифативме работна средба со заменикот на претседателот на Владата, а не со замениците на заменикот, повторно реагира денеска Независната угостителска комора (НУК) откако од Кабинетот на вицепремиерот Фатмир Битиќи им било соопштено дека тој не може да присуства на состанокот закажан за попладнево во 14:30 часот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close