Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Угостител од Тетово ќе добие кривична пријава за непостапување по здравствени прописи

Полицијата вчера во Тетово открила дека угостителски објект работи вон дозволеното време за време на епидемија. Локалот времено е затворен, а сопственикот задржан во полициска станица.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close