0_Спорт.ПорталФудбал

УЕФА: Суперкупот во Белфаст пред 13.000 гледачи

Максимален број од 13.000 гледачи ќе биде дозволен за натпреварот од Суперкупот на УЕФА меѓу победникот во Лигата на шампиони, Челзи, и освојувачот на Лига Европа, Виљареал, соопшти попладнево Европската фудбалска асоцијација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close