0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

УЕФА: Прекинат натпреварот Данска – Финска

УЕФА соопшти вечерва официјално дека натпреварот меѓу Данска и Финска во Копенхаген во рамки на ЕУРО2020 е прекинат, откако фудбалерот на данската репрезентација Кристијан Ериксен колабираше на теренот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close