0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

УЕФА обединета против Супер лигата

Претставници на сите 55 национални фудбалски федерации членки на УЕФА, меѓу кои и Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) изгласаа денеска заедничка декларација во која се осудува прогласувањето на т.н Супер лига.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close