0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

УЕФА не отстапува од својот план за ЕП наспроти британската понуда

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) е уверена дека нема да мора да ја прифати понудата од британскиот премиер Борис Џонсон претстојното Европско првенство да се одржи во Велика Британија, инсистирајќи на планот за одржување на завршниот турнир во 12 држави како што е веќе предвидено.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close