0_Спорт.ПорталФудбал

УЕФА: Халанд е играч на неделата во ЛШ

Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд е прогласен за фудбалер на неделата по првите осминафинални мечеви во Лигата на шампиони.

Нион, 21 февруари 2020 (МИА) – Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд е прогласен за фудбалер на неделата по првите осминафинални мечеви во Лигата на шампиони.

Норвешкиот напаѓач на „милионерите“ ги постигна двата гола во триумфот над ПСЖ со 2:1, со кои го привлече сето внимание на европската јавност во штотуку облечениот „жолто-црн“ дрес на екипата од „Вестфален“. сѓд/ссм/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close