Фудбал

УЕФА ги откажа јуниорските европски првенства поради анти-ковид мерките

Јуниорските европските првенства во машка и женска конкуренција, што требаше да се одржат ова лето, се откажани поради влијанието на пандемијата на Ковид-19, соопшти попладнево Европската фудбалска федерација (УЕФА).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close