0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

УЕФА ги одреди судии за финалињата во ЛШ и ЛЕ

Шпанецот Антонио Мигуел Лахос ќе го суди финалето од овогодишното издание на Лигата на шампиони (ЛШ) меѓу Челзи и Манчестер сити закажано за 29 мај на стадионот „Ататурк“ во Истанбул, одлучи денеска Европската фудбалска асоцијација (УЕФА).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close