0_Спорт.ПорталФудбал

УЕФА ќе го казни романскиот судија со десет натпревари

Британската ТВ-мрежа „Скај спортс“ вечерва објави дека романскиот фудбалски судија Себастијан Култеску ќе биде казнет со најмалку десет натпревари за инцидентот на мечот од Лигата на шампиони меѓу ПСЖ и Башакшехир.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close