СпортФудбал

УЕФА: Билети за македонските навивачи на почетокот на мај

Обелоденувајќи ја денеска одлуката дека натпреварите на македонската фудбалска репрезентација на претстојното Европско првенство во Букурешт и Амстердам ќе се играат пред публика, УЕФА објави дека билетите ќе бидат пуштени во продажба на почетокот на идниот месец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close