0_Спорт.ПорталФудбал

УЕФА ја промовира топката со која екипите ќе се играат натпреварите во плејофот на ЛЕ

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ја претстави новата топка со која екипите ќе играат во плејофот на Лигата на Европа во сезоната 2019/20.

Нион, 18 декември 2019 (МИА) – Европската фудбалска федерација (УЕФА) ја претстави новата топка со која екипите ќе играат во плејофот на Лигата на Европа во сезоната 2019/20.

Топката е обоена во класичните бои на турнирот, а исто така е прикажана и силуетата на стадионот во Гдањск. Токму на оваа арена во Полска ќе се одржи финалниот натпревар.

Првите средби од осминафиналето се закажани за 20 февруари 2020 година, реваншите се седум дена подоцна. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close