0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

УЕФА ја одзеде организацијата на ЕП на Билбао и Даблин, Минхен остана домаќин

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) потврди денеска дека Севиља ќе го замени Билбао во улога на шпански домаќин на претстојното Европско првенство (ЕП), одземајќи ја притоа организацијата и на ирската престолнина Даблин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close