BotëBotë.Portal

Udhëheqësi ushtarak i Kongos dënohet me 30 vite burg

Gjykata Penale Ndërkombëtare sot dënoi udhëheqësin ushtarak të Kongos, Bosko Ntaganda, i njohur si "Terminator", me 30 vite burg, pasi u dënua për krime përfshirë vrasje, përdhunime dhe skllavëri seksuale.

Back to top button
Close
Close