0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Ќучук: Постои разлика помеѓу барањата на Бугарија и очекувањата на Северна Македонија

Скопје е подготвено за разговор со Софија, но постои голема разлика помеѓу бугарските барања и очекувањата на Република Северна Македонија, изјави бугарскиот европратеник и известувач на Европскиот парламент за земјава, Илхан Ќучук за Бугарската национална телевизија (БНТ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close