ЕвропаЕвропа.Портал

Училиштата и фризерските салони во Холандија повторно отворени, полицискиот час останува

Училиштата ќе бидат повторно отворени, а фризерските салони ќе можат да работат, најави холандскиот премиер Марк Руте согласно ублажувањето на некои рестриктивни мерки воведени поради коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close