0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСветСвет.Портал

Учесници на самит за Либија се договорија да го почитуваат ембаргото на оружје

Светските лидери постигнаа договор за финалниот документ од конференцијата во Либија, што се одржа во Берлин да го почитуваат ембаргото за оружје, да не им се дава повеќе воена помош на завојуваните страни и ги повикаа да обезбедат целосен прекин на огнот, изјавија лидерите на Германија и на ОН.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close