БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Учениците во Грција денеска повторно ќе протестираат

Подобрување на условите во училиштата во однос на превентивните мерки за заштита од коронавирусот, намалување на бројот на учениците во одделенијата и класовите беа дел од барањата со кои учениците во Грција минатата седмица излегоа на протест, а истото ќе го сторат и денеска со демонстрации во повеќе градови во земјата, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close