0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

„Учебници и настава мора да има“ во сабота на марш во Скопје и мирни протести низ другите градови

Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ во сабота ќе одржи марш во Скопје и мирни протести низ другите градови, најавија денеска на прес-конференција која се одржа пред Министерството за образование и наука.

Back to top button
Close
Close