0_Магазин.ПорталЗанимливости

Учење англиски со карти со ликовите на Трамп и Бајден

Имено, децата добија задача да играат карти со ликовите, но и коментари на и за Доналд Трамп и Џо Бајден. Притоа, во училиштето во радот Нигата се читаат и дијалозите што Трамп и Бајден ги имаа за време на изборната кампања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close