0_Магазин.ПорталЗанимливости

Учење англиски со карти со ликовите на Трамп и Бајден

Имено, децата добија задача да играат карти со ликовите, но и коментари на и за Доналд Трамп и Џо Бајден. Притоа, во училиштето во радот Нигата се читаат и дијалозите што Трамп и Бајден ги имаа за време на изборната кампања.

Back to top button
Close
Close