0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДСторија

Љубовта кон спортот преточена на хартија и секојдневно на терен со стружанецот Коста Хиохи

Од устието, каде езерото ја љуби реката, до далјаните на север, од Езерски Лозја на исток, сѐ до Кулите и Ајрон на запад – живее тој посебен ендемски вид луѓе со нескршлив дух и ентузијазам. Струга како град е навистина неверојатен, зашто на ниту едно место на светов не можете да сретнете таков дух меѓу луѓето. Вака ни почна разговорот со професорот по спорт и спортски активности, спортист, спортски работник, успешен кајакар, хроничар, Коста Хиохи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close