0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Убиство во Инџиково

Жител на скопско Инџиково ноќеска е убиен во својот дом пред сопругата од две маскирани лица.

Скопје, 14 август 2020 (МИА) – Жител на скопско Инџиково ноќеска е убиен во својот дом пред сопругата од две маскирани лица.

Според првичните сознанија, убиството се случило околу полноќ кога две лица со маски на главата вооружени влегле во домот на 49-годишен жител на Инџиково, му барале пари и го убиле во ходникот на куќата.

Лицата избегале во непознат правец. бк/са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close