КултураКултура.Портал

Јубилејна изложба „Иван Велков, 90 години од раѓањето“

Во НУ Национална галерија на Република Северна Македонија, објект Чифте амам денеска ќе биде отворена Јубилејната изложба „Иван Велков, 90 години од раѓањето“. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close