0_Спорт.ПорталОстанато

Јубилејна 100. пол-позиција за Хамилтон

Актуелниот светски првак во Формула 1, Британецот Луис Хамилтон, ја обезбеди 100-та пол – позиција во својата кариера, постигнувајќи денеска најбрзо време во квалификациите за Големата награда на Шпанија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close